Skontaktuj się z nami

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

środa, 18 listopada 2020

 

Jesteś osobą z niepełnosprawnościami? Czym przekonać pracodawcę do Twojego zatrudnienia?

Jesteś osobą z niepełnosprawnościami? Szukasz pracy i myślisz, że jesteś na straconej pozycji na rynku pracy? To nie prawda! Jest wiele powodów i argumentów, że warto zatrudnić osobę z niepełnosprawnościami i którymi możesz przekonać przyszłego pracodawcę. Oto najważniejsze z nich:

1. Dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego wypłacane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - pracodawca może otrzymać nawet kwotę 3150,00 zł miesięcznie, co stanowi do 90 % kosztów ponoszonych przez pracodawcę (zależy to od stopnia i rodzaju niepełnosprawności oraz prowadzonej działalności. Więcej informacji znajdziemy na stronie PFRON

https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/zmiana-kwot-dofinansowania-od-kwietnia-2020-r/

2. Dofinansowanie do stworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnością lub jego przystosowanie - pracodawca chcący stworzyć miejsce pracy osobie niepełnosprawnej może ubiegać się o dofinansowanie takiego działania. Wsparcia takiego udzielają zarówno Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej (dot. przedsiębiorstw społecznych takich jak Spółdzielnie Socjalne, spółki non profit itp.), Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowe Urzędy Pracy. Więcej na temat zwrotu pracodawcom kosztów wyposażenia stanowisk pracy z PFRON znajdziemy pod poniższym linkiem.

https://www.pfron.org.pl/pracodawcy/wyposazenie-stanowisk-pracy/

3. Zwolnienie pracodawcy ze składek na PFRON - dotyczy firm, które zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i mają obowiązek dokonywać miesięcznych wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jeżeli nie osiągną 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Każda zatrudniona osoba z niepełnosprawnością proporcjonalnie umniejsza kwotę obowiązkowych wpłat lub po osiągnięciu ww. wskaźnika - pracodawca zwolniony jest z obowiązku takich wpłat.

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/art,22,zwolnienie-z-wplat-na-pfron

4. Możliwość udzielania przez sprzedających zatrudniających osoby niepełnosprawne ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych innym podmiotom.

5. Możliwość uzyskania statusu „Przedsiębiorstwa społecznego” - organizacja prowadząca działalność gospodarczą, która wyznacza sobie cele ściśle społeczne, co wpływa na jej pozytywny wizerunek wśród potencjalnych klientów.

6. Możliwość składania ofert w przetargach, gdzie stosuje się tzw. klauzule społeczne - preferencje w przetargach dla podmiotów zatrudniających osoby wykluczone społeczne (w tym także osoby niepełnosprawne). Więcej informacji na stronie Urzędu Zamówień Publicznych.

https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/zrownowazone-zamowienia-publiczne/spoleczne-zamowienia/przydatne-informacje/klauzule-spoleczne

7. Refundacja szkoleń dla pracowników niepełnosprawnych - na wniosek pracodawcy PFRON może zrefundować koszty szkolenia zatrudnionych u pracodawcy osób niepełnosprawnych.

W przypadku szerszego zainteresowania opisanymi korzyściami zapraszamy do kontaktu z nami. Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania i wątpliwości.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 Zakończyliśmy projekt aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami w 2021r. Ze wsparcia, realizowanego głównie w formie zdalnej, skor...